Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: Batı düzeni için tarihin sonu geldi; zenginlikte, teknolojide, askeri güçte ulaşılmaz değiller

0

Yeni Şafak Gazetesi Umum Yayın Direktörü İbrahim Karagül, gelişmiş ülke-gelişmemiş devlet, Garp ve Şark güç istikrarı üzere ayrımların altüst olacağını tez ettiği yazısında, “Garp tertibi için tarihin sonu geldi. Artık teknolojide ulaşılamaz değiller. Artık zenginlikte ulaşılamaz değiller. Artık askeri güçte ulaşılamaz değiller. Artık uzay araştırmalarında, hiçbir şeyde ulaşılamaz değiller.

Öyleyse herkes bu yeni duruma hazırlanacak. Öyleyse Türkiye de hazırlanacak. Zati bunu yapmaya çalışıyor. Dışarıdan ve içeriden bütün engellemelere karşın buna çalışıyor.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin kuruluşundan bu yana birinci defa merkezi güç memleket olarak öne çıktığını sav eden İbrahim Karagül, 2023 hesabının gerçek olduğunu belirterek, “Ortadoğu’da, Türkiye’nin yükselişini, ABD ve Avrupa bağımlılığı ile ayakta duran memleketlerin zayıflamasını göreceğiz. Türkiye’ye coğrafya karakterli çok önemli çıkış, yükseliş meydanları açılacak. Türkiye hem Batı’da, hem Doğu’da hem de kendi jeopolitik haritasında harika bir güç inşası imkânı bulacak” diye yazdı.

Metnin tamamı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.