Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni: Türkiye'de çok ciddi bir iç işgalci cephe var, İyi Parti, Saadet ve CHP’nin vatanseverleri bu cepheden ayrılmalı

0

Yeni Şafak Gazetesi Umum Yayın Direktörü İbrahim Karagül, Türkiye’de çok önemli bir “iç işgalci cephe” olduğunu belirterek, “Vesayetçi demek yetmiyor. Bu, vesayetin de ötesi bir şey artık. Zira devletimizin bir öbür gücün himayesinde olmasını da ehil bulmuyorlar. Bu yüzden “açık müdahale”, “doğrudan saldırı” yürütüyorlar.

Terörle bu siyasi oluşumların arasında bir bağ var. Hepsini birebir akıl, birebir irade yönetiyor. Bu cephe; ABD ile, Avrupa devletleri ile, Rusya ile, Çin ile, İsrail ile, kimi Arap rejimleri ile, çokuluslu şirketler ile, global varlık ile, bilinen her güçle paydaşlık kurup Türkiye’yi durdurmaya çalışıyor.

Terör örgütleri bu yerde “ihaleler” alıyor. Birtakım siyasi partiler ve siyasi oluşumlar bu meydanda “iktidar pazarlıkları” yapıyor. Kimi büyük şirketler meydanı “iyi gelir getiren yatırım aracı” görüyor.

Birtakım entelektüel muhitler, birtakım medya öbekleri ve mensupları bu yeri “ucuz pazarlıkların” yürütüldüğü bir alan olarak kullanmayı seçiyor.

Ve bakıyoruz; bütün bunların arasında bir bağ var, bir münasebet var, bir dayanışma var. Bakıyoruz; bütün bunların arasında bir akıl var, bir irade var, bir güç var, bir çokuluslu koalisyon var.” diye yazdı.

İbrahim Karagül, “iç işgalci cephe”nin Libya’da, Ayasofya’da, Suriye’de, PKK ile savaşta, her ulusal problemde Türkiye’nin önünde durduklarını sav etti yazısında, “Uygun Parti, Saadet ve CHP’nin vatanseverleri bu “İç işgalci” cepheden ayrılmalı, bir an evvel Türkiye Ekseni’nde alanını almalı. Türkiye değişti. Çok büyük bir güç ortaya çıktı. Bir harika gücün doğuşuna tanık oluyoruz. Artık Şark da Garp da Türkiye’nin bu yükselen gücünü gördü. Yalnızca onlar göremedi.” tabirlerini kullandı.

Metnin tamamı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.