CHP'li Burdur Belediyesi, sınava girecek öğrencilere kalem ve maske dağıttı; polis tutanak tuttu

0

CHP’li Burdur Belediyesi’nin Valilik müsaadesi olmasına karşın Liseler Geçiş Testi’ne (LGS) girecek talebelere ve ailelerine dezenfektan, kalem seti ve maske dağıtımı polis tarafından engellenmek istendi ve belediye vazifelileri hakkında tutanak tutuldu.

Liseler Geçiş Testi (LGS) öncesinde CHP’li Burdur Belediyesi hizmetlilerinin mekteplilere ve ailelerine dezenfektan, kalem seti ve maske dağıtımı polisler tarafından engellenmek istendi. Belediye hizmetlisi Burdur Valiliği’nin müsaadesi olduğunu söylemesine karşın polisler vazifeli hakkında tutanak tuttu.

TBMM Yönetim Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, polisin bu tavrına, “Belediyelerimiz hiç bir ağırlığa boyun eğmeden halkın yararına hizmet etmeye devam edecek” dedi.

Burdur Belediye Yöneticisi Ali Orkun Ercengiz ise 19 Haziran günü imtihana görecek mekteplilere imtihan seti dağıtacaklarını duyurmuş ve “Vatandaşlarımızın bu süreçte ekonomik anlamada ne kadar zorluk çektiğinin ve her vatandaşımızın evladının birebir kurallarda olmadığının da farkındayız. Imtihan günü imtihan heyecanı, maskesini unutabilir, dezenfektanı olmayabilir, tahminen de kalemi olmayabilir” demişti. (ANKA)

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.