Eski AKP'li vekil Mehmet Ocaktan: İktidarın İstanbul Büyükşehir'e uyguladığı blokajlar, İmamoğlu'nu doğrudan efsaneleştirmekte

0

Karar Gazetesi muharriri ve eski AKP Milletvekili Mehmet Ocaktan, İstanbul’a yapılacak her yatırım konusunda lokal idarelerin de, merkezi idarenin de tıpkı hassasiyetle davranması gerekliliğine işaret ederek, “Lakin ne yazık ki iktidar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne o denli bir abluka uyguluyor ki belediyenin bırakın yeni yatırımlar yapmasını, günlük rutin hizmetleri sürdürmesi bile mümkün gözükmemektedir.

Evet 23 Haziran seçiminin travmasını atlatmak hiç kolay değil, ancak millet iradesinin tecellisi önünde küslük olmaz ki… Sonuç itibariyle seçilmiş belediye yöneticileri bu devletin, bu devletin belediye liderleridir. Onlar nasıl seçildikleri kentlere hizmet etmekle yükümlüyseler, iktidar da halka hizmetin önünü açmakla yükümlüdür.” diye yazdı.

Mehmet Ocaktan, belediyeye yapılan engellemelerin, topluluk hafızasında kendisini cezalandırma olacak göreceğini belirterek, “Sahihi AK Parti’nin bu türlü bir riski göz arkası etmesini anlamakta güçlük çekiyorum. Çünkü bu vaziyet, İstanbul halkının İmamoğlu’nun gerçek mealde hizmet edip etmediğini test etme imkanını ortadan kaldırmaktadır. Kimse kusura bakmasın, iktidarın İstanbul Büyükşehir’e uyguladığı blokajlar direkt İmamoğlu’nu efsaneleştirmekte ve yanlışlarını adeta sıfırlamaktadır.

Diyelim ki belediyenin yeni yatırımlar için iç ve dış kredi borçlanmasını engelledik, Boğaziçi imar salahiyetini elinden aldık, yıllardır Büyükşehir’in uhdesinde bulunan Galata Kulesi’ni bir diğer bakanlığa devrettik, korona mağdurlarına yardım etmesini yasakladık. Âlâ hoş de, bütün bunların ahir kazanan kim olur dersiniz? Kim kazanır bilemem, ancak kaybeden muhakkak İstanbul halkı olacaktır. Bu mevzuda hiç o denli derin siyasi tahliller yapmaya gerek yok, iktidar marifetiyle yaratılan mağduriyetlerin faturası iktidara çıkar…” sözlerini kullandı.

Metnin tamamı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.