Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Akdeniz'de Türkiye'siz hiçbir hesabın yapılamayacağı bir kez daha tescil edildi

0

Yeni Şafak Gazetesi Umumî Yayın Direktörü İbrahim Karagül, Türkiye’nin kendisini Akdeniz’de durdurmaya çalışanlara en yanlışsız yanıtı Libya’dan verdiğini belirterek, “Türkiye’yle karşı evvel Hafter’e oynadılar. Olmadı, Akile Salih’e oynadılar. Olmadı, Sisi’ye oynadılar. Olmadı, NATO’yu harekete geçirmeye kalktılar. Olmadı. Türkiye önüne bir Arap Bloku çıkarmaya kalktılar. Olmadı, Arap Birliği’ni içtimaya çağırdılar.

Hiçbiri olmadı, hiçbiri de olamayacak. Fransa da gelse olmayacak, Rusya da gelse olmayacak. Türkiye en büyük savunma hattını Libya’da kuracak, bu devletin bölünmesine, paramparça edilmesine müsaade vermeyecek.” diye yazdı.

İbrahim Karagül, Akdeniz’in asıl gücünün Türkiye olduğunun ortaya çıktığını sav ettiği yazısında, “Türkiye’siz hiçbir hesabın yapılamayacağı bir kere daha tescil edildi. İsrail, Mısır, Rum Idaresi, Yunanistan ve daha birçok devlet, “Türkiye’ye rağmen” hiçbir şey yapamayacaktı.

Akdeniz’de, Ege Adaları etrafında gözdağı vermeler, tatbikatlar da boşa gidecekti. Atina’yı cesaretlendirip Türkiye’nin üzerine saldırtmalardan çıkacak tek sonuç Yunanistan’ın zararı olacaktı.

Onlar Türkiye’yi çevrelemeye, durdurmaya çalıştıkça Türkiye çok daha uzağa gitti. Savunma hatlarını oralarda kurdu. Bu, Irak’ta bu türlü oldu. Suriye’de bu türlü oldu, Akdeniz’de bu türlü oluyor. Yarın Ege Denizi’nde de bu türlü olacak.” sözlerini kullandı.

Metnin tamamı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.