Genel-İş Şubesinden, Hizmet İş sendikasına Çifte standart tepkisi

'Aidat kesilmesi vicdani değil'

0

 

Çağdaş Haber – Genel İş Sendikası Van İl Başkanı Ömer Tekin, Hizmet-İş Sendikası İpekyolu Belediyesinde 800 Edremit Belediyesinde 200 işçinin sendikadan istifa ettiklerinden dolayı üyelik aidatı almayarak çifte standart uygulamaya başladığını söyledi.

 

Sendikadan istifaların önüne geçmek için üyelerinden sendika aidatı kesmeme kararı aldığını söyleyen Genel İş Sendikası Van Şube Başkanı Ömer Tekin, “Van Büyükşehir Belediyesi kadrolu işçi, Mavikent, Belvan, Van Su ve VASKİ personellerinden ve ilçe belediyesindeki işçilerden aidat kesilmesinin işçiler arasında haksızlık ve huzursuzluğa sebep olacağını vurguladı.

‘Aidat kesilmesi vicdani değil’

Sendikaların üyeler arasında yapılan bu ayrımın kabul edilir bir şey olmadığını belirten Tekin, “Özellikle Belvan çalışanlarının bu dönemde mağdur olduklarını, sözleşmelerinin 3 ay iptal olduğunu Sayıştay tarafından zimmet çıktığını ve buna rağmen bu insanlardan aidat kesilmesinin vicdani olmadığını ifade etti.

 

Genel İş Sendikası olarak üyeler arasında yapılan bu ayrımı kesinlikle kabul etmediklerini ifade eden Tekin, “Bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu ayrımın ortadan kaldırılması için elimizden gelen her türlü mücadeleyi vereceğimizden emekçi kardeşlerimizin hiç şüphesi olmasın” dedi.

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.